Korduma kippuvad küsimused

 

Palju see maksab?

Mu kõvaketas ei tööta enam ja sooviksin sealsed andmed taastada, kui palju see maksab?

-Summa sõltub paljustki:

*Kas andmetaastus on võimalik kasutades selleks loodud proffesionaalset aparatuuri? – Hõlmab endas tehniku tööd hinnaga 300kr/h + kulumaterjal.
*Kui kettal on palju badsectoreid võtab scannimine hulgaliselt aega ja tehniku kohalviibimine pole vajalik. Seadmete „omaette” töötamine 50kr/h
*Kui ketta sisemuses on füüsilised kahjustused tuleb siseneda laborisse, mis spetsiaalselt selletarbeks kohandatud tolmuvaba keskkond. – Maksumus 650kr/h + kulumaterjal.
*Füüsilste kahjustuste likvideerimiseks kasutame valdavalt doonoreid. Doonorketta hind sõltub konkreetsest isendist ja selle iseärasustest, mille tulemusena võib ketta hind kujuneda kordades kallimaks, kui sama isend uuena võib maksta.

*Vastavalt firma sisepoliitikale on kehtestatud käsitlustasu summas 350.- mis rakendub juhul, kui tehtav hinnapakkumine ei ole kliendile vastuvõetav
*Lihtsamate taastamiste hinnad algavad 500.- (Andmete taastamise on endukas peale spetsiaalsete seadmetega töötlemist)
*Keerukamate tööde hinna algavad 1000.- (Andmete taastamine on edukas peale kergemate füüsiliste kahjustuste kõrvaldamist - trükiplaadi väljavahetamine ja firmware ülekirjutamine)
*Keerulised tööd mille teostamiseks tuleb siseneda laborisse algavad 2500.- (Andmete taastamine on edukas peale: magneti, peade, platterite puhastamist/vahetamist)

Kas andmetaastus on võimalik?

K: Mu arvuti ei leia enam kõvaketast, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Esmalt proovida teisi kaableid, kui endiselt ei leia siis arvatavasti tegemist firmware probleemiga.

K: Kõvaketas hakkas kahtlaselt kolksuma, ega näita enam faile, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Tõenäoliselt on tegemist füüsilise kahjustusega (pead, magnet, trükiplaadi), mis tuleks väljavahetada.

K: Kõvaketas sai põrutada ning lakkas töötamast, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Põrutuse tagajärjel said arvatavasti kannatada pead, mis tuleks asendada.

K: Kustutasin kogameta andmed, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Tegemist lihtsama probleemiga mille saab lahendada spetsiaalsete seadmete ja tarkvaraga. Soovitav mitte enam antud ketast kasutada vältimaks „andmete ülekirjutamist”

K: Partatsiooni liitmisel kadusid andmed, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Tegemist lihtsama probleemiga mille saab lahendada spetsiaalsete seadmete ja tarkvaraga. Soovitav mitte enam antud ketast kasutada vältimaks „andmete ülekirjutamist”

K: Laps valas arvuti veega üle ja masin läks suitsema, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Kuna vesi on hea elektrijuht siis tõenäoliselt „põles” trükiplaat läbi, vajalik asendada uuega ning uuendada firmware.

K: Olen tehnikahuviline ning avasin HDD, et selgitada kuidas see töötab – enam üldse ei tööta. Kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Võimalik, et sisemusse sattus tolmu ning pead ei suuda enam andmeid lugeda, saumuti võisid ka pead kannatada saada. Tuleb puhastada platterid ja pead. Kui soovitud tulemust ei saada tuleb pead vahetada.

K: Mu CD/DVD/BlueRay on tugevalt kriimustatud ja plaadimängija ei suuda seda enam lugeda, kas andmete taastamine on võimalik?
V: Jah. Spetsiaalsete seadmetega, mis poleerivad ketast on võimalik füüsilised kahjustused eemaldada.